NASTŘELOVÁNÍ  NÁUŠNIC BYLO Z PROVOZNÍCH DŮVODŮ DOČASNĚ  POZASTAVENO

NASTŘELOVÁNÍ   NÁUŠNIC

Nastřelení náušnice  je šetrný, moderní a téměř nebolestivý způsob zavedení náušnice do  ušního lalůčku. K nastřelení lze použít pouze speciální typy náušnic určené pro používanou nastřelovací pistoli  - nelze tedy nastřelit jakoukoliv vlastní přinesenou náušnici.  Jedná se o náušnice s puzetkou, které jsou dodávány ve dvou velikostech (standard a mini),  v provedení ve žlutém nebo bílém kovu, bez kamínku nebo s kamínkem v různých barvách.

Všechny náušnice jsou vyrobeny z chirurgické oceli  a potaženy buď 24 karátovým zlatem - žlutý kov, nebo palladiem, event. pouze leštěná chirurgická ocel – bílý kov. Náušnice splňují všechny potřebné hygienické požadavky. Balení náušnic je sterilní a při jejich správné aplikaci nedojde k žádnému kontaktu s rukou osoby, která náušnice nastřeluje. Neobsahují nikl ani jiné zdraví škodlivé látky. Jsou testovány státní zkušebnou a je na ně vystaveno „Prohlášení o shodě“.

V mojí ordinaci je trvale k dispozici asi 20 - 25 základních typů náušnic, o které je největší zájem – bez kamínku z bílého i žlutého kovu ve velikostech standard i mini, s napodobeninou diamantu  či jiných drahokamů (kamínky růžové, modré, zelené, červené). Napodobeniny některých vzácných kamenů jsou k dispozici i v uložení "korunka".

Po nastřelení je potřeba nechat náušnici v uchu asi 4-6 týdnů, kdy se v ušním boltci vytvoří okolo nastřelené náušnice kožní tunel. Po této době je možno náušnici vyměnit za jakoukoliv jinou.

 Náušnice lze sice nastřelovat dospělým i dětem všech věkových kategorií, v prvních měsících života bych však dával přednost zavedení náušnice klasickým způsobem propíchnutím jehlou. Po nastřelení náušnice s puzetkou může u kojence docházet k otlakům za ušima a navíc estetický dojem  nastřelené náušnice  do velmi malého ušního lalůčku není příliš dobrý – vyvolává dojem „činky v uchu“.

CENA:

Nastřelení jedné náušnice:  600,-Kč  ( 1x nastřelení  + 1x pár náušnic + poučení o péči)

Nastřelení páru náušnic:      800,-Kč ( 2x nastřelení   + 1x pár náušnic + poučení o péči)

Pár sterilně zabalených náušnic dle vlastního výběru  zahrnuje již cena za nastřelení  náušnic.

K nastřelení náušnic lze použít pouze originální sterilně zabalené náušnice určené pro danou nastřelovaci pistoli.

K nastřelení náušnic je nutné se předem telefonicky objednat ( tel. 313 034 433).

U  osob mladších 18 let je nutný k nastřelení náušnic jasný souhlas rodiče, event. jiného zákonného zástupce nezletilého.

 


Kontakt

MUDr. Pavel MATRAS praktický lékař pro děti a dorost
Neratovická 237
277 13 Kostelec nad Labem
313 034 433

Oblíbené odkazy